všetko je v hlave, pozitívna myseľ

Myslieť pozitívne je kľúčom nielen k úspechu, ale aj k šťastnému životu. Myslíte však vždy pozitívne? Nikdy vám na um neprídu negatívne myšlienky, pochybnosti? Pravdepodobne, ako každému z nás, prídu. Vtedy sa trápime úplne zbytočne. Trápia nás totiž myšlienky a vplyvy, proti ktorým sa môžeme brániť a vzdorovať.

pozitívna myseľ

Najlepšou obranou pred negatívnymi myšlienkami sú tie pozitívne. Preto, vždy keď vám v mysli skrsne negatívna myšlienka, postavte sa jej a snažte sa ju nahradiť pozitívnou. Predsa, ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré, a nie je všetko také zlé, ako na prvý pohľad vyzerá.

pravidlá pozitívneho myslenia

Aby ste našli vnútorný pokoj a boli plní pozitívnej energie, je dôležité dodržiavať pár pravidiel, ktoré v skutočnosti ani pravidlami nie sú. Zaručene však pochopíte, prečo sú pre vás dôležité.

  1. Obklopujte sa len pozitívnymi ľuďmi. Jedine pozitívni ľudia vás môžu nabiť pozitívnou energiou. Zároveň buďte aj vy pozitívnymi ľuďmi, ktorí napríklad „len“ úsmevom urobia tým druhým krajší deň
  2. Pomáhajte ľuďom okolo seba. Tým, že pomôžete iným ľuďom, pomôžete aj sebe. Okrem toho, že im spríjemníte a uľahčíte život, sebe privodíte pozitívny pocit zadosťučinenia.
  3. Únik. V tejto dobe je veľmi dôležité vedieť uniknúť od každodennej reality. Preto si nájdite čas, kedy doslova vypadnete zo stereotypu a oddýchnete si podľa svojich predstáv.
  4. Objavte svoje kreatívne ja. Skúšajte, objavujte, zoznamujte sa. Kedy ste naposledy robili niečo po prvýkrát? Bolo to už dávno, však? Neváhajte a vyskúšajte nové veci. Prihláste sa na kreatívny kurz, možno objavíte v sebe skrytý potenciál. Vyskúšať môžete aj jazykový kurz alebo adrenalínový šport. Čokoľvek, čo ste chceli skúsiť v mladosti, alebo niečo, o čom tajne snívate. Je čas žiť svoje sny!

Autor: Alžbeta Molnárová

Mohlo by vás zaujímať

kto ušil moje oblečenie?
pozitívna myseľ
životný štýl
1 komentár

Povedzte nám niečo 🙂

Chcete diskutovať?
Pokojne sa niečo spýtajte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *