Cíferský rybári pripravili gurmánsku akciu

Rybacie hody

Cíferskí rybári pripravili na sobotu 23. júla 2016 v obci výnimočnú gurmánsku akciu. Na obecnom trhovisku zorganizovali rybárske hody. Tradičné špeciality ako pečený hejk, halászlé či rybaciu fašírku si nenechali ujsť stovky ľudí. Okrem ochutnávania zároveň celý sortiment v priebehu niekoľkých hodín vykúpili. Podujatie svojimi pesničkami spríjemnili členovia kapely Banda krvavé ruky. Deti sa zabavili na nafukovacom hrade a potešilo ich aj maľovanie na tvár. Cíferskí rybári môžu byť hrdí na toto kulinársky i spoločensky cenné podujatie.

Cífer - Rybacie hody

Povodne v Cíferi a Jablonci

V mesiaci august 2016 sa obec Cífer stala dvakrát za sebou obeťou búrkových záplav. V oboch prípadoch spôsobili intenzívne prietrže mračien nielen lokálne záplavy ulíc, ale aj oživenie tzv. Suchého potoka. Ten sa naposledy „preslávil“ na jar v roku 2006, kedy vytopil časť obce. Tentoraz síce nešlo o tisícročnú vodu, no i tak pritieklo z rolí nad Cíferom do dediny obrovské množstvo vody. Záplavy menšieho rozsahu postihli celý kataster obce, ako aj kataster susedného Jablonca. V prvom prípade pretiekla voda cez záhrady obcou, v druhom sa podarilo vytvoriť nad železničnou traťou hrádzu, ktorá vodu zastavila a zabránila zaplaveniu časti záhrad a pivníc. V oboch prípadoch bolo nasadených niekoľko desiatok profesionálnych i dobrovoľných hasičov a policajtov, ktorí celú noc pomáhali zabrániť škodám a prečerpávali vodu. Obec Cífer ďakuje za pomoc profesionálnym hasičom, ako aj dobrovoľným hasičom z Cífera, Voderád, Hrnčiaroviec nad Parnou a Suchej nad Parnou. Vďaka patrí aj členom policajného zboru a desiatkam ďalších dobrovoľníkov, ktorí sa tiež pričinili o odstránenie následkov záplav.

Dve nové triedy v škôlke

V obci Cífer sa počas mesiacov apríl až august 2016 pracovalo na nadstavbe materskej školy. Vďaka tomu pribudli v MŠ dve nové moderné triedy, ktoré sa otvárali 5. septembra. Cífer na túto stavbu získal 135-tisíc eur z Ministerstva školstva SR, ďalších, takmer 100-tisíc eur priložila obec. Vďaka tomu sa podarilo zrealizovať nadstavbu, ako aj kompletné vybavenie tried, priľahlých priestorov a doplnenie technologického zariadenia kuchyne v materskej škole. Od septembra tak materskú školu navštevuje až 160 cíferských detí.

Gocnocké hodové slávnosti

V Jarnej, miestnej časti Cífera, sa 2. júla konali hody. Pri tejto príležitosti sa uskutočnilo posedenie pri hudbe spojené s občerstvením. Do rytmu hrala skupina Kozovanka. Miestne občianske združenie Gocnog zorganizovalo v rámci miestnych hodov pred samotným posedením 2. ročník behu Gocnogom. Na sviatok sv. Prokopa sa na druhý deň konala slávnostná svätá omša, ktorú celebroval báhoňský pán farár vdp. Ján Behula.

Mohlo by vás zaujímať

Voderady - vianočný strom
Orava_HH-121
Dominika Mirgová a Jirko Blatný
Ecomo Smart Bottle
Pocket Scan
mobilná tlačiareň ZUtA printer
Vello Bike
dušičkové trendy
dušičky - sviatok všetkých svätých
haloween
WorkOut Park Vlčkovce
otváracie hodiny cintorínov
Pavlice 750. výročie
hasiči Križovany
Hrnec Papo Cup 2016, Hrnčiarovce nad Parnou
Cífer denný tábor pre deti
rybacie hody Cífer
starosta Hrnčiaroviec nad Parnou Jaroslav Kráľovič
starosta Jaroslav Kráľovič
cyklotrasa
Výstava ovocia a zeleniny Zeleneč
Cyklo Abrahám 2016
deň detí Hoste
alergie
kto ušil moje oblečenie?
starosta Abrahámu Ing. Igor Németh
kúpalisko Cífer - Pác
letecký deň Abrahám
Mgr. Maroš Sagan, PhD.
grilovanie
jahody
životný štýl
správy z regiónu
Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn
interiér vozidla BMW
kapitálny kapor
záhrada, zemina
kúpeľňa
Poľovníctvo, jeleň
0 komentáre

Povedzte nám niečo 🙂

Chcete diskutovať?
Pokojne sa niečo spýtajte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *