Kam vyraziť k vode?

Letné prázdniny sú tu čo nevidieť a horúčavy, dúfajme, udrú v ten pravý čas. Rozmýšľate, kam sa vybrať za letnými radovánkami? Kde sú najlepšie atrakcie pre deti a kde si poriadne oddýchnu dospelí? Pripravili sme pre vás prehľad kúpalísk z neďalekého okolia.

Doslova na skok to máte na cíferské kúpalisko Pác, kde tento rok kompletne zrekonštruovali toalety a ceny vstupného sú viac než príjemné. Len o kúsok ďalej je fantastický Vincov les s veľkým detským bazénom. Vo Veľkom Mederi majú perfektný toboganový park a lanovú dráhu Tarzania. V Dunajskej Strede zasa toboganovú vežu a dokonca aj nudistickú pláž! Všetky kúpaliská sa nachádzajú v nádherných areáloch, kde sa okrem osviežujúceho kúpania aj dobre najete a zrelaxujete. Navrhujem záväzok – počas leta s rodinou aspoň jedenkrát do každého z nich. Alebo aj viackrát.

kúpalisko Cífer - Pác

kúpalisko Pác logoLeto na kúpalisku Pác

Na kúpalisku Pác, ktoré sa nachádza v rovnomennej miestnej časti Cífera, sa budú môcť ľudia rekreovať aj toto leto. Kúpalisko v Páci vlastní od roku 2013 obec Cífer a postupne ho modernizuje. Prevádzkuje ho obecná spoločnosť Služby Cífer s. r. o. Je to krásny športový areál, zasadený do lona prírody, aký nemá na okolí páru. Okrem 25-metrového bazéna je tu aj malý detský bazén, dve ihriská na plážový volejbal a hokejbalové ihrisko. Návštevníci môžu relaxovať aj pri veľkých šachových figúrkach či pri stolnom tenise. Areál je vďaka vynovenej reštaurácii dlhodobo využívaný aj za účelom rodinných osláv, alebo svadieb. Ponúka kompletné stravovacie a cateringové služby. Do novej sezóny vstupuje kúpalisko so zrekonštruovanými toaletami a sprchami. Otvorené bude od 25. júna každý deň od 9. do 19. hodiny. Celodenný vstup pre dospelých je 2,50 €, pre deti a dôchodcov 2 €, po 17. hodine zaplatia návštevníci symbolické vstupné 1 €. Tešíme sa na vaše návštevy počas letných mesiacov! Otvorenie leta na kúpalisku sa uskutoční spoločne s Páckymi hodovými slávnosťami v sobotu 25. júna od 15.00. Kultúrny program, v ktorom vystúpia miestni umelci a ľudová hudba Kozovanka, vyvrcholí večerným koncertom známej trnavskej kapely Hudba z Marsu a následnou hodovou zábavou.

kúpalisko Vincov Les SládkovičovoTermálne kúpalisko Vincov les sa nachádza na južnom Slovensku pri štátnej ceste Galanta – Sládkovičovo, približne 55 kilometrov od Bratislavy. V areáli sa nachádza termálny vrt, z ktorého vyteká termálna voda s teplotou 62 °C. Mnohí ľudia pripisujú tejto vode liečivé účinky a preto sem chodievajú s cieľom uzdraviť sa. V areáli je v prevádzke 5 bazénov. Pre plavcov je určený plavecký bazén 50 x 20 metrov s teplotou vody pohybujúcou sa okolo 26 °C, pre bežných rekreantov sú určené 2 rekreačné bazény s teplotou 28 °C a hĺbkou 1,30 metra. Pre najmenších je k dispozícii detský bazén s teplotou 32 °C a pre tých, ktorí preferujú skôr pokojné posedávanie v horúcej vode, je tu vybudovaný kľudový bazén s teplotou 38 °C a masážnymi dýzami. Okrem kúpania si môžete v areáli zahrať stolný tenis, futbal, volejbal či streetball. Pre deti sú k dispozícii hojdačky, šmykľavky, preliezačky, pieskovisko a veľká skákacia trampolína. Svoje horolezecké schopnosti si môžete vyskúšať na malej lezeckej stene s rôznymi stupňami náročnosti, tzv. boulderi. Ponúka sa aj možnosť stravovania v reštaurácii alebo vo viacerých bufetoch s rýchlym občerstvením.

Úžasná dovolenka vo Veľkom Mederi

kúpalisko Veľký MederAreál kúpaliska je vybudovaný pri lesoparku s bohatou zeleňou, nachádza sa tu 10 bazénov s teplotou vody od 26 do 37 ºC, vnútorné tobogany, toboganový park, detské atrakcie, šmýkačky, vodné sprchy, lanová dráha TARZANIA, športové a detské ihriská, stravovacie zariadenia, fínska a infra sauna, morský kúpeľ, soľná jaskyňa, masáže i kozmetika. Stredisko celoročne organizuje animačné programy. Deti sa určite zabavia na diskotéke pre najmenších, dospelí na vodnom aerobiku. Novinkou leta budú v rámci letného hudobného Corvin festivalu diskotéky a hudobné večery rôznych žánrov.

Autor: redakcia Friško

Mohlo by vás zaujímať

Voderady - vianočný strom
Orava_HH-121
Dominika Mirgová a Jirko Blatný
Ecomo Smart Bottle
Pocket Scan
mobilná tlačiareň ZUtA printer
Vello Bike
dušičkové trendy
dušičky - sviatok všetkých svätých
haloween
WorkOut Park Vlčkovce
otváracie hodiny cintorínov
Pavlice 750. výročie
hasiči Križovany
Hrnec Papo Cup 2016, Hrnčiarovce nad Parnou
Cífer denný tábor pre deti
rybacie hody Cífer
starosta Hrnčiaroviec nad Parnou Jaroslav Kráľovič
starosta Jaroslav Kráľovič
cyklotrasa
Výstava ovocia a zeleniny Zeleneč
Cyklo Abrahám 2016
deň detí Hoste
alergie
kto ušil moje oblečenie?
starosta Abrahámu Ing. Igor Németh
kúpalisko Cífer - Pác
letecký deň Abrahám
Mgr. Maroš Sagan, PhD.
grilovanie
jahody
životný štýl
správy z regiónu
Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn
interiér vozidla BMW
kapitálny kapor
záhrada, zemina
kúpeľňa
Poľovníctvo, jeleň
0 komentáre

Povedzte nám niečo 🙂

Chcete diskutovať?
Pokojne sa niečo spýtajte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *