Kam kráčaš, kúpeľňa?

Kúpeľňa ako intímny priestor očisty zásadne mení svoje podoby. Aj ona kráča s duchom doby a pri každodennej hygiene poskytuje azyl pred hektickým svetom. Je taká, akú si ju vytvoríme. Čo by ste mali vedieť o kúpeľni, aby práve tá vaša bola šik, trendy a poskytla vám maximum komfortu?

kúpeľňa

Oáza v hektickom svete

Všetko závisí od dispozícií a priestorových možností. Čím väčšia, tým lepšia. Dizajnéri svetových kúpeľňových značiek rátajú s väčšími plochami a pri navrhovaní kúpeľní sú veľkorysí nielen pri sanite a klasickom kúpeľňovom sortimente, ale aj umiestňovaním praktických úložných plôch, kúskov nábytku, prostriedkov na oddych. Kúpeľňa už totiž dávno nie je to, čo bývala – umývadlo, mini vaňa, z ktorej trčia nohy, či v rohu zasadený sprchový kút. Stáva sa oázou obydlí, miestom, kam sa utiekame, aby sme vystresované telá ponorili do starosti zmývajúceho prúdu vody. Veľkoryso riešené vane uprostred kúpeľne s až sochársky stvárnenou sprchovo-vaňovou stojančekovou batériou sú čerešničkou na kúpeľňovej torte. Ponorení vo vode, s knihou v ruke pri zažatých sviečkach, alebo len tak rozmýšľajúci o živote, sme práve v takejto vani akoby uprostred očistného rituálu. Vaňa sa stáva pomysleným stredom kúpeľňového vesmíru, jej dominantou.

Komfortné kompromisy

Nie každý má však kúpeľňu veľkú ako terasa. Často je nevyhnutné vzhľadom na metráž pri návrhu kúpeľne skôr kresať, uberať, robiť kompromisy. Potešujúcou správou však je, že nie po každom kompromise musí zostať trpká príchuť na jazyku. Svetové značky totiž prichádzajú s tzv. duálnymi sprchovými systémami, umiestnenými v priestore pre sprchu, ba dokonca priamo nad vaňou, aby v zmysle požiadaviek multitaskingu vyhoveli pôžitku z rýchlej sprchy, relaxu pod sprchovým dažďom aj lebedeniu vo vani, a to aj ľuďom, ktorí nebývajú na zámku, ale len v panelákovom byte. Nástenná batéria je pri tomto riešení napojená na ručnú aj hlavovú sprchu, takže očistu si môžete užiť „pod obojím“. Ručná sprcha vám navyše umožňuje vybrať si jeden z troch rôznych prúdov vody – klasický, objemný alebo masážny – podľa toho, ako presne si v danom okamihu očistu predstavujete. Práve duálne sprchové systémy sú ideálnou voľbou pri rekonštrukcii sprchových kútov, keď si chcete užiť potešenie z ručnej aj hlavovej sprchy, ale netúžite po zásahoch do steny a osadzovaní podomietkovej batérie.

Autor: Simona Klérková
V spolupráci s Miroslavom Majerčákom,
obchodným riaditeľom Kludi

Mohlo by vás zaujímať

Voderady - vianočný strom
Orava_HH-121
Dominika Mirgová a Jirko Blatný
Ecomo Smart Bottle
Pocket Scan
mobilná tlačiareň ZUtA printer
Vello Bike
dušičkové trendy
dušičky - sviatok všetkých svätých
haloween
WorkOut Park Vlčkovce
otváracie hodiny cintorínov
Pavlice 750. výročie
hasiči Križovany
Hrnec Papo Cup 2016, Hrnčiarovce nad Parnou
Cífer denný tábor pre deti
rybacie hody Cífer
starosta Hrnčiaroviec nad Parnou Jaroslav Kráľovič
starosta Jaroslav Kráľovič
cyklotrasa
Výstava ovocia a zeleniny Zeleneč
Cyklo Abrahám 2016
deň detí Hoste
alergie
kto ušil moje oblečenie?
starosta Abrahámu Ing. Igor Németh
kúpalisko Cífer - Pác
letecký deň Abrahám
Mgr. Maroš Sagan, PhD.
grilovanie
jahody
životný štýl
správy z regiónu
Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn
interiér vozidla BMW
kapitálny kapor
záhrada, zemina
kúpeľňa
Poľovníctvo, jeleň
0 komentáre

Povedzte nám niečo 🙂

Chcete diskutovať?
Pokojne sa niečo spýtajte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *