Abrahám na kolesách – Cyklo Abrahám 2016

V poslednú augustovú sobotu sa ulicami Abrahámu a jeho okolím prehnal dav nadšencov cyklistiky. Uskutočnil sa druhý ročník podujatia Cyklo Abrahám 2016.

Za krásneho slnečného počasia sa na trasu dlhú 10,5 kilometra postavilo približne 70 ľudí, od najmladších až po tých najstarších. Dobrou správou je, že rady účastníkov sa oproti prvému ročníku rozšírili a trať prekonávali spoločne celé rodiny. Tých najmenších vozili rodičia, väčšie deti zvládli jazdu samostatne a bol to pre nich bezpochyby super zážitok. Štartovalo sa z futbalového ihriska, cez most a park sa pokračovalo k strelnici. Cieľ: areál RC klubu, abrahámske letisko. Trasa pozostávala z piatich stanovíšť, ktoré museli cyklisti navštíviť a na každom ich čakal zaujímavý program. Prvé stanovište bolo umiestnené trochu provizórne, v zastavanej časti obce Záhumenice.

Deti aj dospelí si mohli obzrieť staršie poľnohospodárske stroje a automobilové veterány – napríklad vyleštený minicooper, Ford Cortina z roku 1982, ale aj kombajn, traktor či staručkú Jawu 21. Odtiaľ sa presunuli na druhú zastávku – Most na Gidre, kde sa dozvedeli zaujímavosti o starej železničke, ktorá tadiaľ v minulosti križovala cestu. Na tretie stanovište sa účastníci presunuli do Poľovníckej chaty.

Deti absolvovali dve športové disciplíny – hod na kôš a hádzanie šípok. Nechýbal zaujímavý výklad o histórii poľovníctva v Abraháme. Po chate čakala predposledná zastávka, strelnica a vyhliadková veža. Deti aj dospelí mali možnosť vyskúšať si streľbu zo vzduchovky a z luku. Zo strelnice sa všetci presunuli do cieľa, ktorý bol umiestnený na trávnatej ploche miestneho RC Klubu. Na záverečnom, piatom stanovišti sa uskutočnila súťaž párov v ťahaní lanom aj jazda bicyklom na čas okolo kužeľov. Deti sa vyšantili na skákacom hrade a dospelí sa mohli potúžiť pohárikom lahodného moku – pre nich bola pripravená ochutnávka vín od firmy Purus. Nechýbalo malé občerstvenie. Za krásneho počasia si mnohé rodiny z Abrahámu i okolia užili chvíle pohody a oddychu na tráve. Obdivovať pri tom mohli aj ukážky RC modelov lietadiel. Na záver bola pripravená bohatá tombola, ktorú zabezpečil sponzor podujatia – Planeo Elektro. Bol to naozaj skvelý deň! Radi by sme sa poďakovali všetkým, ktorí pomohli s organizáciou akcie: Tomášovi Hanuliakovi, pánom Bernadičovi a Ležovičovi, členom komisie pre životné prostredie, členom športovej komisie, Poľovníckemu združeniu Abrahám a členom RC Klubu Abrahám. Vďaka patrí aj tým, ktorí sa zapojili a podporili podujatie svojou účasťou. Veríme, že sa z neho stane príjemná tradícia, ktorú si každý rok užijú všetky zábavy chtivé rodiny. Tešíme sa už na budúci ročník! Cyklošportu zdar!

Jana Hanuliaková, predsedníčka
Komisie pre voľnočasové aktivity pre
deti a mládež pri OZ Abrahám
spracované redakciou

Mohlo by vás zaujímať

Voderady - vianočný strom
Orava_HH-121
Dominika Mirgová a Jirko Blatný
Ecomo Smart Bottle
Pocket Scan
mobilná tlačiareň ZUtA printer
Vello Bike
dušičkové trendy
dušičky - sviatok všetkých svätých
haloween
WorkOut Park Vlčkovce
otváracie hodiny cintorínov
Pavlice 750. výročie
hasiči Križovany
Hrnec Papo Cup 2016, Hrnčiarovce nad Parnou
Cífer denný tábor pre deti
rybacie hody Cífer
starosta Hrnčiaroviec nad Parnou Jaroslav Kráľovič
starosta Jaroslav Kráľovič
cyklotrasa
Výstava ovocia a zeleniny Zeleneč
Cyklo Abrahám 2016
deň detí Hoste
alergie
kto ušil moje oblečenie?
starosta Abrahámu Ing. Igor Németh
kúpalisko Cífer - Pác
letecký deň Abrahám
Mgr. Maroš Sagan, PhD.
grilovanie
jahody
životný štýl
správy z regiónu
Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn
interiér vozidla BMW
kapitálny kapor
záhrada, zemina
kúpeľňa
Poľovníctvo, jeleň
0 komentáre

Povedzte nám niečo 🙂

Chcete diskutovať?
Pokojne sa niečo spýtajte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *